Presenting the individual Awardees of the recently concluded Liga La Trinidadf Cup 4
Bracket A Awardees |
MVP: Sangyen Campos (GWE) |
Mythical Selection: |
2. Nelson Turtoga (GWE) |
3. Gerald Abella (Isaac) |
4. Junray Villanueva (Isaac) |
5. Anthony Dizo (Crossroads) |
6. Jomar Vlado (Saint Peter) |
Bracket D Awardees |
MVP: Tonton Mariano (Santisima Trinidad-ARCGO) |
Mythical Selection: |
2. Jun Bacani (Santisima Trinidad-ARCGO) |
3. Clyndon Elefante (Isaac) |
4. Mohammed Alshatti (Isaac) |
5. Mark Molina (Isaiah 7:14 Bulldogs) |
6. Clifford Tuazon (GWE) |
Bracket F Awardees |
MVP: Jason Alvaran (RPD) |
Mythical Selection: |
2. Jovencio Caleno (RPD) |
3. Allan Intervalo (Happy Homes) |
4. Dennis Billanes (Happy Homes) |
5. Jonathan Rivera (Wiseprint-Isaiah 7:14) |
6. Richard Mercado (Isaac) |
Bracket G Awardees |
MVP: Ryan Bailon (Isaac) |
Mythical Selection: |
2. Ronnie Novales (Isaac) |
3. Danston Tad-o (Fivers) |
4. Ben Balucan (Fivers) |
5. Heinje Laoyan (FMA) |
6. Fernando Bacani (ARCGO-Isaiah 7:14 Bulldogs) |
Bracket H Awardees |
MVP: Kurt Panagan (CCDC-Employees) |
Mythical Selection: |
2. Butch Diaz (CCDC Employees) |
3. Rodel Tamayo (Gardenville) |
4. Charlie Lubuat (Gardenville) |
5. Jhake Beligan (Delson) |
6. Michael Maliones (Marketeers) |
Bracket I Awardees |
MVP: Alex Urbano (DRJ) |
Mythical Selection: |
2. John Paul Abrenica (DRJ) |
3. Alan Rabina (Falcon) |
4. Romy Soriano (Falcon) |
5. Jose Puyao, Jr. (Eagles) |
6. Philip Apaan (Northbase Thunder) |
Bracket 35 Up Awardees |
MVP: Benjie Lorente (Isaac) |
Mythical Selection: |
2. Elison Versola (Isaac) |
3. Bart Parrocha (Crossraods) |
4. Emerson Esgana (Crossraods) |
5. Jason Serrano (Isaiah 7:14 Bulldogs) |
6. Jhong Del Rosario (PROCOR) |
Bracket 40’s Awardees |
MVP: Jimwell Generoso (Isaac) |
Mythical Selection: |
2. Michael Hermosado (Isaac) |
3. Donald Colanta (Isaiah 7:14 Bulldogs) |
4. Joseph Orinion (Isaiah 7:14 Bulldogs) |
5. Henry Dongla (Chalpin Builders) |
6. Andrew Del-ong (BSU Amigos) |
Bracket Under 34 Inter-Barangay Awardees |
MVP: Justin Benter (Poblacion) |
Mythical Selection: |
2. Vonn Padilla (Poblacion) |
3. Clifford John Panayo (Pico) |
4. Aries Garcia (Pico) |
5. Jordan Sales (Puguis) |
6. Alex Batanes (Cruz) |
Bracket 35 Up Inter-Barangay Awardees |
MVP: Rudolf Eilinger (Pico) |
Mythical Selection: |
2. Jun Ledda (Pico) |
3. Joseph Banto (Poblacion) |
4. Jonar Palaez (Poblacion) |
5. Christoper Sinong (Betag) |
6. Noel Dahlen (Cruz) |